Ar namas vaikšto?

Padiskutuokime apie namo pasivaikščiojimus ir girgždėjimus. Labai dažnai mūsų klausia, ar jūsų namai nevaikšto? Ir atsakyti į šį klausimą paprastai gan sudėtinga, dėl jo nekonkretumo.

Padiskutuokime apie namo pasivaikščiojimus ir girgždėjimus. Labai dažnai mūsų klausia, ar jūsų namai nevaikšto? Ir atsakyti į šį klausimą paprastai gan sudėtinga, dėl jo nekonkretumo. Šį klausimą mes suvokiame maždaug taip: Ar medienos dydžio pasikeitimai neturi įtakos laikančiųjų konstrukcijų stabilumui? Ar netrūkinėja vidinės sienos? ir ar mokate paskaičiuoti perdangos apkrovas ir pateikti sprendimą perdangos garso izoliacijai?

Sukonkretinus klausimus, atsakyti į juos pasidaro paprasta. Visi mes žinome, kad medienos matmenis visą laiką šiek tiek kinta priklausomai nuo drėgmės ir temperatūros reikšmių pasikeitimų. Įdomu tai, kad didžiojoje dalyje statybinių medžiagų tie kitimai yra, bet retai kas užduoda apie tai klausimus. O statant karkasinį namą, kyla klausimai dėl vaikščiojimo. Juk metalas dar labiau keičia savo matmenys, bet iš jo statomi tiltai, kurie nesugriūva. Netgi žemė pastoviai sukasi ir niekas nenugriūva! Visus šios vaikščiojimus apibūdina fizikiniai dėsniai, kurių išmanymas, leidžia priimti teisingus sprendimus, dėl kurių medžiagų dydžių kitimai nepridaro problemų. Karkasinio namo konstrukcijos statomos su tarpais, tarp kurių pildomos šiltinimo medžiagos, tie tarpai kompensuoja medienos dydžio svyravimus. Rąstiniuose namuose tarpų tarp medienos nėra, dėl to tie vaikščiojimai yra dideli ir probleminiai. Žmonės dažnai tapatina rąstinius su karkasiniais namais, nors jie yra absoliučiai skirtingo tipo pastatai.

Toliau atsakysime dėl sienų trūkinėjimų karkasiniuose namuose. Čia būsime atviri. Nors ir konstrukcijos „vaikšto“ minimaliai, bet jei nežinotume gipso montavimo technologinių niuansų, sienos ir lubos trūkinėtų. Kol turėjome mažai patirties, mūsų statomuose namuose per pirmuosius eksploatacijos metus gipso įtrūkimų pasitaikydavo nemažai. Tos problemos leido mums patobulėti ir dabar trūkimų nepasitaiko, arba mes to tiesiog nesužinome. Kai užsakovai nesiskundžia, vadinasi viskas gerai. Būtų nesąžininga nepaminėti, kad sienų trūkinėjimo problemos kamuoja visų tipų namus ir dažniausiai tai nulemia statybos technologijų neišmanymas, per maža patirtis.

Dažna prastai pastatyto karkasinio namo problema yra perdangos girgždėjimas. Ir tai atsitinka dėl labai paprastos priežasties. Perdangos sijos būna nepaskaičiuotos ir ant jų montuojama plokštė yra su per mažais tarpais. Tada sijos linguoja, o plokščių kraštai trinasi vienas į kita, taip atsiranda girgždėjimas. Sprendimai paprasti: gerai paskaičiuoti perdangos sijas ir palikti tarpus tarp plokščių. Taip pat galima papildomai naudoti garso izoliacines tarpines. Mes perdangas papildomai betonuojame, prieš tai uždėję garso izoliacinę kietą vatą ir taip gauname puikų rezultatą.

Tai tiek trumpai, apie namo girgždėjimus ir vaikščiojimus.

Turite klausimų? Sužinokite daugiau